Jeśli Liverpool, to koniecznie muzeum Beatlesów.

Bywamy także w Liverpoolu, który kojarzy się również z piłką nożną, z legendarnym klubem i stadionem. Nie chcemy być jednak monotonni w tematach blogowych publikacji i relację z Liverpoolu zaczniemy od innej legendy tego pięknego, portowego miasta – od słynnego na cały świat muzycznego kwartetu The Beatles.
paczki_londyn
Dla mojego pokolenia Beatlesi raczej nie byli już idolami, słuchanie ich muzyki przez nastolatka w latach 90. to raczej był obciach. Teraz oczywiście inaczej patrzę na tę kwestię i nie mogę nie doceniać wkładu liverpoolskiej czwórki w muzyką popularną, czy rockową. Niemniej, kiedy ktoś zaproponował zwiedzanie słynnego muzeum Beatlesów to nie zareagowałem z entuzjazmem. Zwłaszcza, że za bilet wstępu trzeba było zapłacić ze 13 funtów szterlingów.
paczki_polska_anglia
Stało się jednak tak, że The Beatles Story (tak nazywa się owo muzeum) znalazło się trochę niespodziewanie na trasie naszego spaceru po niezwykłych miejscach Liverpool, portowych okolicach zwanych Dokami Alberta (Albert Dock). Dałem się więc skusić i nie pożałowałem.
W środku, tak jak się spodziewałem, mnóstwo pamiątek po zespole: oryginalne miejsce pierwszych występów, instrumenty, ubrania, słynne okulary lenonki, zdjęcia i dokumenty. Mnie zainteresowało jednak co innego. Twórcy muzeum pokusili się na odtworzenie klimatu „epoki”, w której The Beatles zaczynali swoją karierę właśnie tu w Albert Dock w Liverpoolu. Zainscenizowano wnętrze studia nagrań z tamtego okresu, jakże inne od tych współczesnych, jest biuro menadżera zespołu z kukłą samego Epstaina w rzeczywistych rozmiarach, można  też usiąść w fotelu pasażerskiego samolotu, jakie latały w tych czasach, wożąc Beatlesów na pierwsze koncerty w USA.
Podczas zwiedzania można skorzystać z audio-przewodnika, który opowiada o tym, co aktualnie zwiedzamy, wplatając historię zespołu i jej członków począwszy aż od lat 50. Co ważne, przewodnik umożliwia wybór polskiej wersji językowej.
Prezentuję kilka zdjęć z muzeum, własnego autorstwa, może nie są idealne, ale przybliżają klimat tego miejsca.
Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że z przyjemnością przeczytaliście tę, kolejną relację z turystycznych przygód, jakie zdarzają się podczas naszej pracy. Przypominam, Transvoyager świadczy najlepsze usługi z zakresu: przewóz osób Anglia – Polska, przewóz paczek Anglia – Polska i na odwrót oczywiście również.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s