CB-radio czy nawigacja

Nawigacja samochodowa z funkcją ostrzegania przed zdarzeniami drogowymi, wypadkami, patrolami, fotoradarami staje się coraz popularniejszym wśród kierowców, niektórzy twierdzą, że wypiera stare, poczciwe CB-radio. Podpytałem swoich kierowców, jak to jest z nimi, czy wolą ciągle CB-radio, czy chętnie sięgają po Yanosika, albo inną nawigację?
Okazuje się, że popularny w Polsce Yanosik nie działa jeszcze w Wielkiej Brytanii, ani Niemiec czy Holandii, dlatego na przewozy Polska – Anglia i Anglia – Polska nie będzie się sprawdzał na sto procent. Kierowcy owszem chętnie korzystają z niego, ale w Polsce i tylko prywatnie. W pracy lepsza okazuje się np. nawigacja z gogle maps, bo uwzględnia korki, ogólnie natężenie ruchu na trasie, może zaproponować objazd, a dodatkowo działa bez zarzutów w dowolnym kraju Europy i pewnie Świata. Google maps nie ma ostrzeżeń o patrolach i fotoradarach, ale naszym kierowcom, w pracy to się nie przydaje, bo wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami. Nie straszne więc im policyjne patrole i fotoradary.
CB-radio ciągle jednak jest w łaskach, kierowcy zawodowi je kochają, przyzwyczaili się, stało się częścią ich zawodowego życia, pomaga w trasie, ale także przydaje się do kontaktu, zwrócenia uwagi najbliższym użytkownikom drogi, że np. nie mają działających świateł itp. Nasi kierowcy nie maja też problemu z korzystaniem z CB-radia w Anglii, wiele lat jeżdżą już po tamtejszych drogach i przyswoili skutecznie żargon brytyjskich kierowców.
Nawigacja jest potrzebna, żeby znaleźć jakiś konkretny, nowy adres, w takich przypadkach CB-radio nie będzie pomocne, zdarzają się takie okoliczności, bo realizujemy sporo nowych zamówień na paczki do Anglii, ludzie też zmieniają adresy, bo takie jest życie, nie tylko na emigracji.
Transvoyager i nasi kierowcy nie obrażają się więc na stare, sprawdzone sposoby komunikacji, jakim jest CB radio, ale z radością sięgają po nowoczesne nawigacje, a wszystko to po to, żeby jak najsprawniej, bez błądzenia i zgodnie z przepisami dowieźć naszych pasażerów i paczki, z tej Anglii do Polski i na odwrót

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s